Що таке вогонь?

Вогонь супроводжує процес горіння, тому давайте спочатку розглянемо, що таке горіння.
Існує такий вид взаємодії між речовинами, який називається окислення, або окиснювальна хімічна реакція. При цьому горюча речовина вступає в реакцію з речовиною, яку називають окислювачем. Одним з таких речовин-окислювачів є газ кисень, який міститься в повітрі. Горіння - це реакція окислення горючих матеріалів, яка протікає інтенсивно, бурхливо, з виділенням великої кількості тепла і світла.

А вогонь є фазою процесу горіння. Вогонь - це область простору, в якій речовини, які взаємодіють у процесі горіння, і продукти горіння представляють собою потік розпечених газів. Полум'я зазвичай спрямоване вгору, тому що гарячі гази завжди прагнуть піднятися вгору.
Температура вогню залежить від того, які речовини беруть участь у реакції горіння.

У лабораторних умовах можна домогтися безбарвного вогню, який можна визначити лише коливання повітря в області горіння. Побутовий ж вогонь завжди "кольоровий". Колір вогню визначається головним чином температурою полум'я і тим, які хімічні речовини в ньому згоряють. Висока температура полум'я дає можливість атомів перескакувати на деякий час у більш високий енергетичний стан. Коли атоми повертаються у вихідний стан, вони випромінюють світло з певною довжиною хвилі. Вона відповідає структурі електронних оболонок даного елемента.
Блакитний вогник, який можна бачити при горінні природного газу, обумовлений чадним газом, який і дає цей відтінок. Чадний газ, молекула якого складається з одного атома кисню і одного атома вуглецю, є побічним продуктом горіння природного газу.
Спробуйте посипати на конфорку газової плити трошки поваренныой солі - в полум'ї з'являться жовті язички. Таке жовто-помаранчеве полум'я дають солі натрію (а кухонна сіль, нагадаємо, це хлорид натрію). Такими солями багата деревина, тому звичайний лісовий багаття або побутові сірники горять жовтим полум'ям.
Мідь надає полум'я зелений відтінок. При високому вмісті міді в сгораемом речовині полум'я має яскравий зелений колір, практично ідентичний білому.
Зелений колір і його відтінки вогню надають також барій, молібден, фосфор, сурма. У синій забарвлює полум'я селен, а в синьо-зелений - бор. Червоне полум'я дасть літій, стронцій і кальцій, фіолетове - калій, жовто-оранжевий відтінок виходить при згорянні натрій.

Немає коментарів:

Дописати коментар